Tävlingar & Aktiviteter 

Här kan du se vad vi har för aktiviteter inplanderade.


Brukbarhetstest för unghäst
23 oktober kl.11.00 blir det brukbarhetstest i Lillhärad hos Therese Johansson.
Du kan anmäla din unghäst till följande nivåer: 1, 2, 3, 4A, 4B och 5C.


Nivå 1 är för de yngsta, stå uppbunden, lyfta fötterna och bli ledd.
Nivå 2 är lastning i transport.
Nivå 3 är tränsa, sela och tömköra.
Nivå 4A är tömkörning av hinderbana
Nivå 4B är tömkörning med linor och svängel eller släpa.
Nivå 5C är ridning i skritt och trav.


Mer information finns på Svenska Fjordhästföreningens hemsida:
https://fjordhastforeningen.se/fjordhasten/brukbarhetstest.html
Avgift: 100 kr / test.
Domare: Ingrid Lennartsson


Anmäl dig till Therese Johansson senast 16 oktober,
therese@almsmaskintjanster.se, 070-278 00 22.

                           

SKICKLIGHETSRITT
Söndagen 10 Oktober 2021 kl.11.00 (Bangenomgång Klass 1&2)
Hos familjen Arwsbo
Blåsbo Hällby utanför Tillberga
Skicklighetsritt är en lekfull mental/miljö träning för att få säkra och trygga ekipage.
Välkomna att tävla i denna annorlunda gren. Passar alla raser och åldrar.
Klass 1 ”Prova på”.
Rid eller led din häst, även tillåtet att ha ledare.
Banan kan bestå av tex presenning , slalom, stanna inom markerat område osv.
Alla som startar erhåller rosett.
Klass 2 Skicklighetsritt.
En placeringsklass med samma bana som klass 1.
Här måste du dock rida banan, ledare är ej tillåten.
Minst antal straff och snabbast tid vinner.
Klass 3 Skicklighetsritt (KM för fjordhästar).
En placeringsklass med samma upplägg som klass 2 men något svårare.
Anmälan senast onsdag 6 oktober till Nina tel. 021-64112 alt. 070-4985383
Proposition Skicklighetsritt
1. Anmälningstiden utgår den onsdagen 6 oktober kl.21.00. Försent inkommen anmälan behandlas som efteranmälan.
2. Anmälan görs till Nina. 021-64112 alt. 070-4985383.
3. Max3 starter/ekipage. 1ggr i varje klass alt. 2ggr i klass 1 och 1ggr i klass 2 eller 3.
4. Efteranmälan mottages på tävlingsdagen innan kl. 10.30, mot dubbel avgift.
5. Startavgifter betalas kontant på tävlingsdagen innan kl.10.30. Gärna jämna pengar.
6. Hjälm skall bäras i alla klasser, även de som leder skall ha hjälm.
7. Tävlingen hålls utomhus på gräs samt framridning på gräs.
8. Tävlingen är öppen för alla raser, även de som löst licens för 2021, då Skicklighetsritt ej är en gren inom SRF.
9. Kostnad: 100kr/klass för medlemmar i VFF och 125kr/klass för icke medlemmar.
10. Frågor och vägbeskrivning ring Nina 021-64112 alt. 070-4985383
Tänk på att det är din egen och hästens försäkring som gäller, ej arrangörens.
Välkomna


 


Brukbarhetstest

Brukbarhetstest är till för att vara milstolpar i hanteringen och utbildningen av unga fjordhästar



NIVÅ 1: VISA VID HAND, VARA UPPBUNDEN OCH LYFTA HOVAR.


NIVÅ 2: LASTA HÄSTEN MED HJÄLP AV MEDHJÄLPARE.


NIVÅ 3: TRÄNSA, SELA OCH TÖMKÖRA


NIVÅ 4:

A.TÖMKÖRNING AV HINDERBANA                  B. TÖMKÖRNING MED LINOR OCH SVÄNGEL


NIVÅ 5:

A.LÖSHOPPNING                                            B. SPÄNNA FÖR OCH DRA ROCKARD


NIVÅ 6:

A.RIDBORGARMÄRKET                       B. DRESSYRKÖRNING          C. DRAGLAGSPROV


EFTER GODKÄND NIVÅ TILLDELAS HÄSTEN DIPLOM OCH ROSETT.


MINIMIÅLDER VID DE OLIKA TESTERNA:

NIVÅ 1: FRÅN 4 MÅN.

NIVÅ 2: FRÅN 1 ÅR

NIVÅ 3: FRÅN 2 ÅR

NIVÅ 4: FRÅN 2 ÅR

NIVÅ 5: FRÅN 3 ÅR

NIVÅ 6: FRÅN 4 ÅR


Resultat


Resultat Skicklighetsritt  den 20/9-2020


Klass 1”prova på” startade 17 ekipage.


Klass 2
1 Jessica Sandell – Seira - 0 straff / Bd 1.12
2 Madelen Sandell – Culing 1 straff / Bd 1.11
* 3 Anita Eckebring – Borkbläsen - 1 straff / Bd 1.30
4 Micke Arwsbo – Mimosa - 1 straff / Bd 1.47
5 Patricia Nyman – Celmer - 2 straff / Bd 1.31
6 Ronja Ziebeil – Trine - 2 straff / Bd 2.20
* 7 Emelie Brorsdo0er – Hringur frà Hvitanesi - 3 straff / Bd 1.10
8 Johan Lundberg Larsson – Kronos - 3 straff / Bd 1.24
9 Linn Thelin – Phargus - 10 straff / Bd 2.13
10 Josefin Widell – Elmets Fjellprins - 25 straff / Bd 5.32


Klass 3 KM
1 Micke Arwsbo – Mimosa - 1 straff / Bd 5.20
2 Madelen Sandell – Culing - 4 straff / Bd 5.13
3 Johan Lundberg Larsson – Kronos - 5 straff / Bd 4.03
* 4 Anita Eckebring – Borkbläsen – 6 straff / Bd 4.37
5 Jessica Sandell – Seira - 8 straff / Bd 6.00
6 Patricia Nyman – Celmer - 9 straff / Bd 12.25
7 Josefin Widell – Elmets Fjellprins - 40 straff / Bd 8.15
Ronja Ziebeil – Trine - Ute, fel väg


*= ej fjord


Resultat Skicklighetsritt den 01/06-19


Klass 1”prova på” startade 14 ekipage.


  Klass 2

   1 Eleonora Isaksson- Humle  1 straff / tid 3.18

   2 Ronja Ziebeil – Trine -  2 straff / tid 2.00

  3 Viktoria Isaksson – Humle   2 straff / tid 2.08

*4 Sandra Johansson – Calvados -   2 straff / tid 2.13

*5 Ida Käck – Thorells Ballatrix -   3 straff / tid 2.25

   6 Micke Arwsbo – Mimosa -   4 straff / tid 2.50

   7 Catrine Kärnsund – Eikar -  6 straff / tid 2.40

   8 Madelen Sandell – Culing -  6 straff / tid 3.01

*9 Lisa Eriksson – Hringur frà Hvitanesi -  7 straff / tid 1.60


  Klass 3

   1 Micke Arwsbo – Mimosa -   1 straff / tid 4.27

    2 Ronja Ziebeil - Trine -   2 straff / tid 4.19

*3 Sandra Johansson - Calvados -   3 straff / tid 3.21

    4 Madelen Sandell – Culing -   3 straff / tid 5.05

    5 Viktoria Isaksson – Humle –   8 straff / tid 6.51

       Eleonora Isaksson – Humle -  Utgår på egen begäran

*= ej fjordhäst







Resultat Skicklighetsritt den 14/10 2018

Klass 1”prova på” startade 18 ekipage.


  Klass 2

   1 Ronja Ziebeil – Trine -          1 straff / tid 1.57

   2 Annika Kling - Jas -          1 straff / tid 2.33

   3 Madelen Sandell – Culing -   2 straff / tid 3.18

   4 Patricia Nyman – Norman -   2 straff / tid 5.15

   5 Petra Hedlund - Humle -   3 straff / tid 4.26

   6 Micke Arwsbo – Mimosa -   4 straff / tid 2.07

   7 Viktoria Isaksson – Humle -  4 straff / tid 3.32

*8 Sandra Johansson – Calvados -           5 straff / tid 2.24

   9 Madeleine Ryding – Oscar -  5 straff / tid 2.45

  10 Eleonora Isaksson- Humle -  5 straff / tid 4.14

*11 Patrik Lindholm – Signahl`s Q-Nobel -6 straff / tid 3.52

  12 Catrine Kärnsund – Eikar -  6 straff / tid 4.37

*13 Anna Wiik - Inishowen Mist -          9 straff / tid 4.11


Klass 3 KM

    1 Ronja Ziebeil - Trine -            4 straff / tid 4.36

    2 Viktoria Isaksson – Humle -            6 straff / tid 3.43

    3 Micke Arwsbo – Mimosa -   6 straff / tid 4.08

    4 Madeleine Ryding – Oscar -   7 straff / tid 2.55

*5 Sandra Johansson - Calvados –            8 straff / tid 3.35

    6 Annika Kling - Jas -           9 straff / tid 5.01

    7 Catrine Kärnsund – Eikar -  9 straff / tid 5.31

    8 Patricia Nyman – Norman - 10 straff / tid 5.48

    9 Petra Hedlund - Humle - 13 straff / tid 7.39

*10 Anna Wiik - Inishowen Mist -         16 straff / tid 6.35

        Eleonora Isaksson – Humle -          Ute/fel väg

        Madelen Sandell – Culing - Ute/fel väg

*= ej fjordhäst



Resultat Skicklighetsritt den 3/6 2018

Klass 1”prova på” startade 12 ekipage.


  Klass 2

  1 Patricia Nyman - Norman -  0 straff / tid 1.51

  2 Ronja Ziebeil - Trine -          3 straff / tid 2.07

  3 Viktoria Isaksson – Humle -   3 straff / tid 2.11

  4 Micke Arwsbo – Mimosa -           4 straff / tid 2.12

  5 Madelen Sandell – Culing -   4 straff / tid 3.15

*6 Sandra Johansson - Calvados -            5 straff / tid 1.54


  Klass 3

  1 Micke Arwsbo – Mimosa-             2 straff / tid 3.28

  2 Ronja Ziebeil - Trine -            4 straff / tid 3.37

*3 Sandra Johansson - Calvados -            6 straff / tid 3.13

  4 Patricia Nyman – Norman -   7 straff / tid 4.39

  5 Eleonora Isaksson – Humle –           7 straff / tid 4.59

  6 Viktoria Isaksson – Humle -   8 straff / tid 4.30

  7 Madelen Sandell – Culing - 11 straff / tid 11.38

*= ej fjordhäst



Resultat Skicklighetsritt den 22/10 2017

  Klass 1”prova på” startade 18 ekipage.


  Klass 2

*1 Sandra Johansson - Calvados - 0 straff / tid 1.39

  2 Ronja Ziebeil - Trine - 0 straff / tid 1.41

  3 Annika Kling – Jas - 0 straff / tid 1.48

  4 Viktoria Isaksson – Humle-        1 straff / tid 2.30

  5 Linn Thelin – Phargus - 1straff / tid 3.59

  6 Micke Arwsbo – Mimosa - 3 straff / tid 1.34

  7 Emma Westlund – Tiger - 3 straff / tid 2.19

  8 Eleonora Isaksson – Humle -      3 straff / tid 2.42

  9 Petra Hedlund – Humle - 6 straff / tid 3.09


  Klass 3 KM

  1 Micke Arwsbo – Mimosa-   3 straff / tid 3.15

  2 Ronja Ziebeil - Trine - 10 straff / tid 3.05

  3 Annika Kling – Jas - 11 straff / tid 3.23

  4 Viktoria Isaksson – Humle -11 straff / tid 3.34

*5 Sandra Johansson - Calvados – 13 straff / tid 3.01

  6 Emma Westlund – Tiger - 15 straff / tid 4.18

  7 Eleonora Isaksson – Humle -       25 straff / tid 5.35

  8 Linn Thelin – Phargus -  27 straff/1ig / tid 6.41

*= ej fjordhäst





Resultat inofficiell utställning 18/6 2017


Krusmynta  f.-09 e. Leirdals Odin 260  u. Mimosa 3288

7-7-7-8-7 = 36 p.

Äg. Micke och Nina Arwsbo


Mimosa  f.-92  e. Björkhems Fafner 152  u. Mirri 2693

8-8-7-8-7 = 38 p.

Äg. Micke och Nina Arwsbo


Trine  f.-02  e. Ismo Kry 208  u. Tvetas Morina 3163

9-9-7-7-8 = 40 p.  BIS

Äg. Ronja Ziebeil


Kindra  f.-06  e. Kim Hero 221  u. Kia 3213

8-8-7-9-8 = 40 p.

Äg. Ia Björn


Culing  f.-15  e. Gandalf 268  u. Carma 3413

8-8-7-8-7 = 38 p.

Äg. Madelen Sandell


Resultat Skicklighetsritt den 11/6 2017


Klass 1”prova på”

Micke Arwsbo – Mimosa - 0 straff

*Elvira Arwsbo – Blenda - 1 straff

Viktoria Isaksson – Humle - 1 straff

Eleonora Isaksson – Humle - 1 straff

*Sandra Johansson – Calvados - 1 straff

Emma Gabrielsson – Mimosa - 2 straff

Linn Thelin – Phargus - 7 straff

Ronja Ziebeil - Trine - 10 straff

Madelen Sandell – Culing - 30 straff


Klass 2

*1 Sandra Johansson - Calvados - 0 straff / tid 1.59

2 Ronja Ziebeil - Trine – 0 straff / tid 2.08

3 Micke Arwsbo – Mimosa - 0 straff / tid 2.09

4 Eleonora Isaksson – Humle - 1 straff / tid 3.31

5 Linn Thelin – Phargus - 2 straff / tid 3.16

6 Viktoria Isaksson – Humle - 3 straff / tid 2.43

7 Emma Gabrielsson – Mimosa - 3 straff / tid 3.00


Klass 3

1 Emma Gabrielsson – Mimosa - 5 straff / tid 5.03

2 Viktoria Isaksson – Humle - 6 straff / tid 5.15

3 Micke Arwsbo – Mimosa - 9 straff / tid 5.29

*4 Sandra Johansson - Calvados - 9 straff / tid 5.30

5 Ronja Ziebeil - Trine – 14 straff / tid 4.32

6 Eleonora Isaksson – Humle - 16 straff / tid 6.29

7 Linn Thelin – Phargus - 19 straff / tid 9.35


*= ej fjordhäst




Resultat Skicklighetsritt den 16/10 -16


Klass 1”prova på” hade totalt 11st starter


Klass 2:

1  Ronja Ziebeil - Trine1 straff/tid 2.25

2  Emma Gabrielsson – Mimosa1 straff/tid 2.33

3  Eleonora Isaksson - Humle1 straff/tid 4.21

  *Sandra Johansson - Calvados2 straff/tid 2.06

   Annika Kling - Jas2 straff/tid 2.53

   Viktoria Isaksson – Humle5 straff/tid 2.40

   Linn Thelin - Phargus6 straff/tid 4.41

   Patricia Nyman - Normann7 straff/tid 2.19

*Bianca Johansson - Gwen10straff/tid 5.18

*Maja Pettersson – Florino26straff/tid 2,58


Klass 3 KM:

1  Emma Gabrielsson - Mimosa5 straff/tid 3.35

2  Patricia Nyman - Normann5 straff/tid 4.00

    Annika Kling - Jas6 straff/tid 3.50

   Linn Thelin - Phargus7 straff/tid 4.42

   Ronja Ziebeil - Trine8 straff/tid 3.19

   Eleonora Isaksson – Humle - 4 straff/utgår på egen begäran

   Viktoria Isaksson – Humle - ute/fel väg

  *Sandra Johansson - Calvadosute/fel väg


*= inte fjordhäst



Resultat Skicklighetsritt den 12/6 -16

Klass 1”prova på” hade totalt 11st starter


Klass 2:

1  Ronja Ziebeil - Trine -0 straff/tid 2.56

2 *Medeleine Andersson – Calamity Jane2 straff/tid 2.29

3  Micke Arwsbo - Mimosa-2 straff/tid 2.56

   Viktoria Isaksson – Humle - 3 straff/tid 2.52

   Annika Kling - Jas -3 straff/tid 4.57

*Sandra Johansson - Calvados5 straff/tid 3.39

   Patricia Nyman - Normann7 straff/tid 7.07

   Eleonora Isaksson – Humle - 8 straff/tid 5.00

*Therese Nylund - Henry-6 straff/ig/tid 8.33

Klass 3

1  Patricia Nyman - Normann1 straff/tid 4.14

2  Annika Kling - Jas -2 straff/tid 3.42

3*Sandra Johansson - Calvados4 straff/tid 3.45

   Viktoria Isaksson – Humle - 4 straff/tid 3.46

   Micke Arwsbo – Mimosa - 4 straff/tid 4.22

   Eleonora Isaksson – Humle - 4 straff/tid 6.07

*Medeleine Andersson – Calamity Jane6 straff/tid 2.58

*Therese Nylund - Henry-13 straff/tid 10.38

   Ronja Ziebeil - Trine -14 straff/tid 3.53


*= inte fjordhäst



Resultat Skicklighetsritt den 1/11 -15

Klass 1”prova på”:

Viktoria Isaksson – Humle - 0 straff

Micke Arwsbo - Saffran- 2 straff

Tomas Arwsbo – Saffran - 2 straff

Ronja Ziebeil - Mimosa - 1 straff

Eleonor Isaksson – Humle - 3 straff

Lisa Ziebeil - Mimosa – 0 straff

Annika Kling - Jas - 1 straff

Klass 2:

1 Ronja Ziebeil - Mimosa -0 straff/tid 1.52

  Lisa Ziebeil - Mimosa –0 straff/tid 2.33

  Annika Kling - Jas -1 straff/tid 1.52

*Emma Gabrielsson0 straff/tid 2,52

  Viktoria Isaksson – Humle - 1 straff/tid 1.54

  Tomas Arwsbo – Saffran - 3 straff/tid 3.33

  Micke Arwsbo - Saffran-4 straff/tid 2.09

Klass 3KM

1 Ronja Ziebeil - Mimosa - 2 straff/tid 4.28

  Annika Kling - Jas -3 straff/tid 4.47

*Emma Gabrielsson7 straff/tid 7.49

  Viktoria Isaksson – Humle - 8 straff/tid 6.21

  Micke Arwsbo – Saffran - 8 straff/tid 6.39

  Lisa Ziebeil - Mimosa –6 straff/ig/tid 7.28

  Tomas Arwsbo – Saffran - 15 straff/ig/tid 10.31


*= inte fjordhäst



Resultat Skicklighetsritt den 14/6 -15

Klass 1”prova på”:

Viktoria Isaksson – Humle - 5 straff/ig

Linn Thelin – Phargus - 4 straff

Tomas Arwsbo – Saffran - 3 straff

Mona Lindgren – Kimaro Frö - 4 straff

Eleonor Isaksson – Humle - 1 straff

Stina Asp – Keara – 6 straff

Aurora Blom – Molly - 4 straff

Elin von Drygalski – Calippo - 4 straff

Klass 2:

1 Linn Thelin – Phargus - 2 straff/tid 4.23

  Elin von Drygalski – Calippo - 8 straff/tid 3.06

  Tomas Arwsbo – Saffran - 8 straff/tid 3.32

  Aurora Blom – Molly - 10 straff/tid 3.21

Klass 3

1 Micke Arwsbo – Saffran - 9 straff/tid 4.29

  Viktoria Isaksson – Humle - 12 straff/tid 5.06

  Elin von Drygalski – Calippo - 14 straff/tid 4.12

  Tomas Arwsbo – Saffran - ute


Resultat Skicklighetsritt den 28/9 -14

* = ej fjordhäst

Klass 1”prova på”: 14 st starter

Klass 2:

  1 Micke Arwsbo - Mimosa0 straff/tid 1.54.0

  2 Annika Kling - Jas0 straff/tid 2.23.5

  3 Ronja Ziebeil - Mimosa0 straff/tid 2.39.2

*4 Patrik Lindholm - Signahls Q-Noble0 straff/tid 3.50.0

*5 Emma Gabrielsson - Blenda0 straff/tid 3.50.3

  6 Tomas Arwsbo – Saffran0 straff/tid 4.41.0

  7 Micke Arwsbo – Saffran1 straff/tid 2.36.5

  8 Viktoria Isaksson – Humle2 straff/tid 3.27.2

*9 Pia Stark – Calvados3 straff/tid 3.17.5

*10 Isabella Wiklund – Molly5 straff/1 IG/tid 2.56.0

*11 Minna Korpilathi –
        Näsuddens Miracle Mike 3416 straff/1 IG/tid 3.27.2


Klass 3 KM för fjordhästar:

  1 Ronja Ziebeil - Mimosa1 straff/tid 4.09.6

  2 Annika Kling - Jas4 straff/tid 3.51.0

  3 Micke Arwsbo - Humle4 straff/tid 5.20.2

*4 Emma Gabrielsson - Blenda4 straff/tid 5.27.5

  5 Micke Arwsbo – Saffran6 straff/tid 5.20.0

*6 Patrik Lindholm - Signahls Q-Noble8 straff/tid 5.17.2

  7 Tomas Arwsbo – Saffran8 straff/tid 8.40.8

*8 Pia Stark – Calvados10 straff/tid 6.01.0

*9 Minna Korpilathi –
      Näsuddens Miracle Mike 3417 straff/tid 7.15.0

     Micke Arwsbo – MimosaUte/fel väg




Resultat Skicklighetsritt den 14/6 -14

Klass 2:

1 Ronja Ziebeil – Mimosa0 straff/tid 3.35

2 Micke Arwsbo – Mimosa1 straff/tid 2.35

3 Anneli Eriksson – Saffran1 straff/tid 2.58

4 Linn Thelin – Caruso2 straff/tid 2.39

Klass 3

1 Micke Arwsbo – Mimosa1 straff/tid 2.08

2 Ronja Ziebeil – Mimosa4 straff/tid 4.06

3 Viktoria Isaksson – Saffran7 straff/tid 3.29

4 Linn Thelin – Caruso8 straff/tid 3.04



Resultat Bruksridning KM 6 Oktober 2013


Ekipage

Straff

1.

Anna M Gardelin - Feida

239

2.

Ingrid Lennartsson - Briks

170/u

3.

Anna M Gardelin - Furia

188/u

4.

Micke Arwsbo – Mimosa

188/u

5.

Annika Kling – Jas

237/u

6.

Madeleine Osbakk - Feida

239/u

7.

Ingela M Andersson – Jas

273/u

8.

Camilla Åström – Fina

308/u

9.

*Anna Lundblad - Greta

297/uu

10.

Madeleine Osbakk – Frode

524/uuuu

11.

*Elin Walser - Tuva

296/uuuuu



* = ej fjordekipage

Resultat Skicklighetsritt 29 September 2013


Klass 1 Prova på

Straff

Annika Kling – Jas

0

*Anneli Eriksson - Iver

1

Johanna Andersson – Gibson Dalero

5

Eleonora Isaksson - Humle

1

*Niklas Lindholm – Farceus Yellow Rose

0

Ingela M Andersson – Ovas Mirakel

2

Ronja Ziebeil - Mimosa

5

*Emma Gabrielsson - Blenda

2

Anneli Eriksson - Krusmynta

5

*Sandra Johansson - Calvados

9

Viktoria Isaksson – Humle

5

Linn Thelin – Caruso

5




Klass 2

Straff

Tid

1.

Annika Kling – Jas

0

2,38

2.

Micke Arwsbo – Mimosa

2

2,48

3.

Viktoria Isaksson – Humle

4

2,33

4.

*Patrik Lindholm – Signahls Q Nobel

5

4,22

5.

*Sandra Johansson - Calvados

6

3,38

6.

Johanna Andersson – Gibson Dalero

6

4,07

7.

Linn Thelin – Caruso

8/ig

4,15





Klass 3 KM fjordhästar

Straff

Tid

1.

Annika Kling – Jas

1

5,02

2.

Viktoria Isaksson – Humle

4

6,35

3.

Micke Arwsbo – Mimosa

5

4,45

4.

*Patrik Lindholm – Signahls Q Nobel

13

6,50

5.

Linn Thelin – Caruso

20

8,35

6.

Johanna Andersson – Gibson Dalero

15/ig

7,23

7.

*Sandra Johansson - Calvados

Utesl.

-



* = ej fjordekipage



Resultat Skicklighetsritt den 15/6 2013

Klass 2:

1 Ronja Ziebeil – Mimosa    1 straff/tid 1.56

2 Linn Thelin – Caruso    3 straff/tid 2.45

3 Micke Arwsbo – Saffran    5 straff/tid 2.22

Klass 3

1 Micke Arwssbo – Saffran    3 straff/tid 3.09

2 Ronja Ziebeil – Mimosa    5 straff/tid 2.51

3 Micke Arwsbo – Mimosa    6 straff/tid 3.00

4 Linn Thelin – Caruso    8 straff/tid 4.58








SKICKLIGHETSRITT 21 OKTOBER 2012

KLASS 2                              STRAFF     TID

1.ANNIKA KLING - JAS                       0
2.RONJA ZIEBEIL - MIMOSA              2



KM

1.VIKTORIA ISAKSSON - MIMOSA     4         3.34.7
2.ANNIKA KLING - JAS                       4         4.28.5

3.RONJA ZIEBEIL - MIMOSA              5         3.41.9

4. ELEONORA ISAKSSON - MIMOSA    UTESL.     



SKICKLIGHETSRITT 16 JUNI 2012

KLASS 1 - PROVA PÅ            STRAFF

MICKE ARWSBO - BLENDA *                       0

ANNELI ERIKSSON - KRUSMYNTA             3  

RONJA ZIEBEIL - MIMOSA                        1

VIKTORIA ISAKSSON - HUMLE                 3

ANNELI ERIKSSON - ALABAMA *              1

ELEONORA ISAKSSON - HUMLE                4

ANNELI ERIKSSON - IVER *                      1

VIKTORIA ISAKSSON - SAFFRAN             3


KLASS 2   (3 DELT)

1.RONJA ZIEBEIL - MIMOSA                    5     4.16

2.VIKTORIA ISAKSSON - SAFFRAN          5     5.56

3.VIKTORIA ISAKSSON - HUMLE              2/UTESL.


KLASS 3   (4 DELT)

1.RONJA ZIEBEIL - BLENDA *                     3

2.MICKE ARWSBO - MIMOSA                      7

3.VIKTORIA ISAKSSON - HUMLE                12
4.ANNELI ERIKSSON - MIMOSA                 4/UTESL.


* = EJ FJORD

    

BRUKSRIDNING 1 MAJ 2012

DM-KLASS (2 STARTER)

1.INGELA MATHISEN-ANDERSSON - OVA


ÖPPEN KLASS (4 STARTER)

1. LINNEA LYCKE - DALYS (ODEN)