Västmanlands fjordhästförening

Ordförande

Anna Gardelin 070-356 32 01

Mail: anna.gardelin@koping.se



Vice Ordförande

Inga-Lill Klots 070-981 00 70
Mail:inga-lill.klots@se.abb.com



Kassör

Ingrid Lennartsson  076-2634820

Mail: ilennartsson@gmail.com



Sekreterare

Therese Johansson 070-278 00 22

Mail: therese@almsmaskintjanster.se



Ledamöter

Nina Arwsbo 070-498 53 83

Mail: m.arwsbo@gmail.com


Patricia Nyman 072-150 15 21

Mail: patricianyman@hotmail.com



Suppleanter

Tim Höglund 070-346 34 44

Mail: timh@telia.com


Carina Lindahl  073-981 22 89

Mail: carina.lindahl@hotmail.com


Ingegerd Björn 073-97 955 49

Mail: ibjorn51@hotmail.com


Kommitteér

Körsektion: Ingrid Lennartsson, Tim Höglund, Ingela Mathisen-Andersson, Johanna Andersson

Avelskommitte´: Anna Gardelin, Stina Asp, Ingela Mathisen-Andersson

Tävlingskommitte´: Nina Arwsbo, Therese Johansson, Anneli Eriksson, Patricia Nyman

PR-kommitte´: Micke och Nina Arwsbo, Anna Gardelin, Therese Johansson

INFO FRÅN STYRELSEN:

 I början av april kavlade styrelsen upp ärmarna

för att ta tag i vårens aktiviteter och

övrigt styrelsearbete som hamnat på vårat bord.

Vi konstaterade att årsmötet avlöpt lugnt och sansat, det var även mycket trevligt att sitta och prata lite häst med medlemmarna.

Tyvärr är det ingen som anmält intresse för att delta på SM i sommar

- kanske finns de som kvalar in på egen hand.

När det gällde aktiviteter så är det några stående som dyker upp även i år, vi planerar även ett besök hos våra grannar- Örebroarna.


Ekonomin under kontroll. Genomgång av betalande medlemmar, några saknar vi fortfarande vilka vi kommer skicka ut påminnelser till.

Styrelsens nästa möte blir i början av juni.

 

Efter årsmötet 3 februari så är styrelsen för 2019 oförändrad!

Sedvanliga årsmötesförhandlingar avlöstes av fika och prat om föreingen och kommande aktivieter

Här är styrelsen 2019: