Ordförande

Anna Gardelin 070-356 32 01

Mail: anna.gardelin@koping.se



Vice Ordförande

Inga-Lill Klots 070-981 00 70
Mail:inga-lill.klots@se.abb.com



Kassör

Ingrid Lennartsson  076-2634820

Mail: ilennartsson@gmail.com



Sekreterare

Therese Johansson 070-278 00 22

Mail: therese@almsmaskintjanster.se



Ledamöter

Nina Arwsbo 070-498 53 83

Mail: m.arwsbo@gmail.com


Patricia Nyman 072-150 15 21

Mail: patricianyman@hotmail.com



Suppleanter

Ulrika Nyman 

Mail: ulrikanyman89gmail.com


Carina Lindahl  073-981 22 89

Mail: carina.lindahl@hotmail.com


Madelene Sandell  073-520 43 30

Mail: kea_lee20@hotmail.com



Kommitteér

Körsektion: Ingrid Lennartsson, Madelene Sandell,Tim Höglund, Johanna Andersson

Avelskommitte´: Anna Gardelin, Ingela Mathisen-Andersson, Carina Lindahl, Johan Lundberg

Tävlingskommitte´: Nina Arwsbo, Therese Johansson, Anneli Eriksson, Patricia Nyman, Madelene Sandell

PR-kommitte´: Micke och Nina Arwsbo, Anna Gardelin, Therese Johansson, Lena Ström Mustonen

INFO FRÅN STYRELSEN:


 Äntligen börjar det lätta med restriktionerna kring covid-19 - vi  och många andra med oss hoppas väl att det ska fortsätta så det lär väl dock visa sig framöver...


Dock vågar vi boka upp lite fysiska aktiviteter ihöst . Vi dra igång med en Pay and jump, följd av en Pay and Ride i september, Skicklighetsritt i oktober och  i slutet av oktober Brukbarhetstest för våra unghästar.


Kontakta oss gärna i styrelsen om det är något ni funderar på eller om det är någon speciell aktivitet ni önskar att vi drar igång - vi är öppna för förslag ..